Print

Klubturneringer 2017

Dato Tid Turneringsnavn & sponsor Turneringsform Turneringsledere
Søndag
den 09.04. 
kl. 10:00  TIP TOP/Unibrew Åbningsturnering                  *
TIP TOP Ribe / Unibrew
Slagspil/Stableford
Gunstart   
Sine Marie Møller & Bjarne Nielsen
Søndag 
den 30.04.
kl. 09:00 Idé Møbler Ægtepar
Idé Møbler, Ribe
Ægteparturn. Foursome Stableford/7/8 hcp / Gunstart Ejnar Vigsø, 
Birger Kristensen 
Lørdag
den 06.05. 
kl. 07:00  Danmarksturnering Banen lukket til ca. 12:00  
Søndag
den 21.05. 
kl. 09:00  Pecani / Frøs Fødselsdagsturnering            *
Pecani, Ribe /
Frøs Sparekasse, Ribe
Slagspil/Stableford
Gunstart
 
Søndag
den 28.05. 
kl. 09:00  Skjern Bank Turnering           *
Skjern Bank, Ribe
Slagspil/Stableford
Gunstart
Alice & Poul Erik Pitters 
Lørdag
den 03.06.
kl. 07:00 DGU Junior Cup landsdelsfinale Banen lukket   
Lørdag
den 10.06. 
kl. 13:30  OK Benzin Sommerturnering
OK Benzin Kvickly, Ribe
Scramble Holdturnering / Gunstart Signe & Herman Petersen
Lørdag
den 17.06.
kl. 07:00 Danmarksturnering Banen lukket til ca. 12:30  
Tors-/Fre-/Lørdag
22. - 24.06 
Startliste GolfBox  Sydjysk Open 
Læs folder
Slagspil/Stableford
Tilmelding GolfBox
Ib D. Schultz,
Ejnar Vigsø 
Lørdag
den 01.07. 
kl. 13:00  Green2Green Turnering         *
green2green, Aarhus 
Slagspil/Stableford
Gunstart              
Alice & Poul Erik Pitters 
Søndag
den 13.08.
kl. 07:00 Danmarksturnering Banen lukket til ca. 12:00  
Lørdag
den 19.08
kl. 08:00  Klubmesterskaber    Thorkild Lauridsen
Søndag
den 20.08 
kl. 08:00  Klubmesterskaber    - do -
Søndag
den 24.09. 
kl. 09:00  Toyota Turnering
Toyota Ribe v. Louis Lund 
Slagspil / Stableford
Gunstart    
Asta & Jørn Wind 
Lørdag
den 30.09. 
kl. 14:30  Sponsor- og Udvalgsturnering    Thorkild Lauridsen 
Søndag
den 08.10. 
kl. 09:00  Kvickly Vinturnering
Kvickly, Ribe  
Parturnering Greensome Stableford / Gunstart  Mona Wind &
Poul Schmidt
Lør-/Søndag 
14./15.10.
  Klubmesterskaber Hulspil Hulspil - banen begrænset lukket Thorkild Lauridsen 
Søndag
den 19.11. 
kl. 10:00  Frifelt El Juleturnering
Frifelt El A/S, Skærbæk
9 hullers Holdturnering
4 køllerturnering/
Gunstart 
Mona Wind,
Annegrethe Wolf 
 * markerede turneringer tæller med i abacus cup.